امیدواری « اوان » به سودآوری امسال

11:27 - 1400/01/21
اوان مبین کیش امیدوار است با توجه به برنامه‌های جدید سال ۹۸ رشد مناسبی در درآمدها و سوددهی دارد.

دنیای بورس: مجمع عمومی عادی سالانه شرکت مبین وان کیش 35.9 تومان سود به ازای هر سهم سال ۹۷ تصویب کرد. در جلسه مجمع عمومی عادی سالانه مبین وان کیش صورت‌های مالی سال قبل به تصویب ۸۵ درصد سهامداران حاضر رسید.

‌صابر امامی؛ مدیرعامل این شرکت با ارائه عملکرد شرکت گفت: این شرکت در سال ۹۷ تعداد ۴۰ قرارداد جدید امضا کرد که به افزایش ۳ برابری در تجاری‌سازی محصولات باند پهن مبین‌وان انجامید.

وی با اشاره اینکه شرکت اکنون روی اپلیکیشن‌ها متمرکز است، گفت: بسیاری از اپلیکیشن‌ها در بستر پلت‌فرم مبین وان اجرا می‌شود. به گفته وی از ابتدای سال وابستگی به یک پلت‌فرم خاص را کم و درآمدها را به دو پلت‌فرم تقسیم کردیم و باز هم این کار را ادامه خواهیم داد.

وی با اشاره اینکه شرکت مبین‌وان کیش در صنعت In-flight Entertainment همچنان بدون رقیب داخلی در حال توسعه بازار خود بوده و در حال نهایی‌سازی مذاکرات خود با شرکت‌های هواپیمایی است، گفت: در سال ۱۳۹۷ مذاکرات متعددی با شرکت‌های هواپیمایی ایران ایر، سپهران، ایران ایرتور، پارس، زاگرس، کیش ایر و قشم‌ایر به شکل جدی انجام داده‌ایم.

امامی با اشاره به ضرورت وجود خلاقیت و نوآوری در حوزه کسب و کارهای فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت: در مورد محصولات و خدمات حوزه اصلی فعالیت مبین وان کیش (سرویس‌های دیجیتال) نیز وضعیت بر همین منوال است و اگر در بخش نوآوری و خلاقیت در سرویس‌های جدید کوتاهی کنیم سهم و پیشتازی در بازار را از دست خواهیم داد.

وی با اشاره به راه‌اندازی مبین‌لند گفت: این اکوسیستم در مدت فعالیت خود در سال ۱۳۹۷ تاکنون توانسته ۱۸ استارت‌آپ و کسب‌و‌کار جدید و ۷۵ اپلیکیشن که در اپراتور همراه اول به‌عنوان سرویس‌های دیجیتال ۳G شناخته می‌شوند تولید کند. وی ادامه داد: از این میان تاکنون ۷۵ اپلیکیشن به اپراتور ارسال شده‌اند که از این رقم تعداد ۵۴ اپلیکیشن تایید و تعداد ۶ محصول تجاری‌سازی شده و بقیه در حال طی مراحل اداری تجاری‌سازی است.

مدیرعامل مبین‌وان کیش تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی‌هایی که شرکت از خردادماه سال ۹۷ داشته است و همچنین با هدف توسعه خدمات و محصولات خود به خارج از مرزهای کشور، واحد بین‌الملل را راه‌اندازی کرده و پس از ۱۰ ماه توانسته علاوه بر عقد قرارداد برای تبادل سرویس‌های VAS با اپراتورهای بین‌المللی، راهکارهای عملی برای وصول مطالبات خارجی خود را پیدا کند.

به گفته وی همچنین در مذاکرات انجام شده با فعالان داخلی و خارجی در حوزه VAS چند سرویس قابل ارائه در سطح بین‌الملل شناسایی و همچنین دو سرویس آماده مبین‌وان نیز برای ارائه به بازارهای بین‌المللی سفارشی‌سازی شد.

وی با اشاره اینکه در ادامه مسیر با چند شرکت معتبر تبلیغات دیجیتال نیز هماهنگی‌های لازم صورت پذیرفته است، گفت: در حال حاضر با توجه به نوسانات قیمت ارز، در صورت تامین هزینه تبلیغات می‌توان به سرعت به بازارهای بین‌المللی ورود کرد. 

مدیرعامل مبین وان کیش درباره عملکرد سال ۹۷ نسبت به ۹۶ نیز گفت: سود شرکت در سال ۹۶ معادل ۵/ ۳ میلیارد بوده و بقیه مبلغی که در صورت‌های مالی درج شده، سود سنوات قبل بوده است. وی سود 71 میلیارد تومانی شرکت در سال ۹۷ را ناشی از عملکرد مناسب شرکت در سال قبل دانست و گفت: با توجه به برنامه‌های جدید سال ۹۸ رشد مناسبی در درآمدها و سوددهی خواهیم داشت.

.