گزارش پلتس از نوسان هفتگی متانول

محموله 10 هزار تنی متانول ایران در راه چین

11:22 - 1400/01/21
بهای متانول طی هفته گذشته در بازار آسیا نزولی بود. با این حال تحرکات بیشتر بازار در روز جمعه اندکی از افت ابتدای هفته را جبران کرد. خبر یک محموله متانول ایرانی به حجم 10 هزار تن برای تحویل در انتهای ماه ژوئن به چین به گوش می‌رسد. قیمت 268 دلاری هر تن از این محموله پایین‌تر از بهای متانول در سایر بازارهای آسیایی است.
محموله 10 هزار تنی متانول ایران در راه چین

دنیای بورس: به گزارش پلتس خبر دو خرید چین در انتهای هفته بازار متانول را از حال سکون خارج کرد. یک محموله 10 هزار تنی متانول تولید ایران برای تحویل در نیمه دوم ژوئن به قیمت 268 دلار به ازای هر تن در سی‌اف‌آر چین به ثبت رسید. روز جمعه نیز یک قرارداد 5 هزار تنی متانول به ارزش 290 دلار به ازای هر تن برای تحویل در نیمه اول ژوئن در سی‌اف‌آر چین بسته شد. در بازار جنوب‌شرق آسیا نیز متانول به قیمت 330 دلار به ازای هر تن در سی‌اف‌آر چین به مصرف‌کنندگان اندونزیایی تحویل داده شد. در بازار کره‌جنوبی قیمت 325 تا 330 دلار برای هر تن متانول تحویل در ماه ژوئن مشاهده می‌شود. یکی از معامله‌گران کره‌ای در حاشیه کنفرانس پتروشیمی در تایپه تایوان اعلام کرد که هفته گذشته علاوه بر جو آرام بازار، تعادل در سمت تقاضای داخلی نیز برقرار بود.

هر تن متانول سی‌اف‌آر چین روز جمعه 2 دلار افزایش یافت و به سطح 279 دلار رسید. به این ترتیب افت 3 دلاری در نوسان هفته برای این ماده پتروشیمی به ثبت رسید. جمعه بهای هر تن متانول در بازار داخلی چین 2348 یوآن بود که نسبت به پنجشنبه 28 یوآن افزایش یافته بود. بهای متانول چین طی هفته قبل در بازه 2245 تا 2350 یوآنی قرار داشت. با تقویت بازار داخلی چین، قیمت هر تن متانول در سی‌اف‌آر جنوب شرق آسیا 325 دلار بود. متانول در بازار تایوان نیز طی هفته قبل 3 دلار کاهش یافت و به سطح 294 دلار رسید.