پیش‌بینی سرمایه‌گذاری امسال « همراه »

11:19 - 1400/01/21
همراه اول در سال گذشته برای توسعه شبکه حدود ۳ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کرد اما به گفته مدیرعامل قرار است در سال جاری سرمایه‌گذاری بیش‌تری در حوزه توسعه سیستم شبکه انجام دهد.

دنیای بورس: همراه اول به ازای هر سهم سال ۹۷ مبلغ 312.5 تومان سود پرداخت می‌کند. دیروز مجمع عمومی عادی سالانه همراه اول با حضور صاحبان 94.4 درصد از سهام این شرکت صورت‌های مالی سال ۹۷ را تصویب کرد.در این جلسه مدیرعامل «همراه اول» با اشاره به درآمد تلفیقی گروه به میزان ۱۵ هزار و ۶۰۸ میلیارد تومان گفت: این درآمد نسبت به سال ۹۶ افزایش ۲۱ درصدی را تجربه کرده است.

حمید فرهنگ با اشاره به اینکه همراه اول برای ششمین سال پیاپی نظر مقبول حسابرسی مستقل را کسب کرده و دارای رتبه اول شفافیت در میان شرکت‌های بورسی است، گفت: این شرکت در میان ۱۰۰ شرکت برتر ایران رتبه چهاردهم درآمد و رتبه سوم سودآوری را دارد.

وی با اشاره به اینکه سهم بازار همراه اول از ۵۷ درصد به ۶۰ درصد افزایش پیدا کرده است، گفت: همراه اول در سال ۹۷ به ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار مشترک جدید دست یافت که باعث شده این شرکت در تعداد مشتریان اپراتورهای دنیا با دو پله صعود به رتبه هفدهم برسد.

مدیر عامل همراه اول از دو اقدام مهم در راستای افزایش ظرفیت پهنای باند شبکه خبر داد و عنوان کرد: سال گذشته روی باند فرکانسی ۱۸۰۰ به میزان ۵ و 7.5مگاهرتز به ترتیب به استان‌ها و تهران اختصاص دادیم و همچنین روی باند ۲۶۰۰ نیز افزایش ظرفیتی ۵ مگاهرتزی را داشتیم که در نتیجه سرعت دیتای همراه اول رشد و بهبود قابل توجهی داشت.

فرهنگ از ارائه ۵۰ محصول و خدمت در سال گذشته خبر داد و یادآور شد: علاوه‌بر اینکه هر هفته یک محصول و خدمت را ارائه دادیم، بیش از ۱۵۰۰ سرویس در حوزه خدمات ارزش افزوده پهن باند تعریف و ارائه کردیم.

مدیرعامل همراه اول تاکید کرد: در سال گذشته برای توسعه شبکه حدود ۳ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده و قرار است در سال جاری ۴ هزار میلیارد تومان در حوزه توسعه سیستم شبکه سرمایه‌گذاری انجام دهد. وی با بیان اینکه همراه اول به‌دنبال فعالیت در بخش‌های جدید است، ادامه داد: در چشم‌انداز ۵ ساله، «همراه اول» به‌دنبال تحقق رویای دیجیتال با توجه به تاکید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

وی تصریح کرد: سرویس‌های پایه از جمله دیتا، مکالمه و پیامک در شبکه همراه اول باقی می‌ماند و در کنار آنها به‌دنبال توسعه اینترنت اشیا و ارائه خدمات سازمانی تا سال ۱۴۰۱ برای توسعه درآمدهای شرکت هستیم.فرهنگ یکی از مهم‌ترین بحث‌های همراه اول را حرکت در مسیر سرمایه‌گذاری خطرپذیر و سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌ها دانست و افزود: در سال‌جاری ۹۰۰ تا یک هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری را در دستور کار داریم. وی تصریح کرد: همراه اول تا پایان سال ۱۴۰۱ بر اساس چشم‌انداز ۵ ساله باید در مجموع ۱۰۰ هزار میلیارد تومان درآمد داشته باشد.

.