ادعا درباره چگونگی عرضه آهن ایران در لبنان

11:04 - 1400/01/21
روزنامه سعودی «الشرق الاوسط» عربستان سعودی امروز(سه شنبه) مدعی شد: شرکت‌های لبنانی وارد کننده آهن و فولاد از واردات بی‌رویه آهن ایران که از سوریه به لبنان قاچاق می‌شود، شکایت می‌کنند.

شفقنا: الشرق الاوسط به نقل از منبع خود ادعا کرده است که آهن و فولاد ایران بدون تست کیفیت آن در آزمایشگاه‌های ویژه آهن و فولاد، وارد لبنان می‌شود. این روزنامه به نقل از یک منبع که از آن به منبع موثق مرتبط با مالکان شرکت‌های وارده کننده آهن و فولاد بیروت نام برده، مدعی شده: کشتی‌های ایرانی حامل آهن، محموله‌های خود را در بندر لاذقیه تخلیه می‌کنند و از آنجا با کامیون‌ها به بیروت منتقل و در بازارهای لبنان با قیمت ارزان و زیر  ۱۵۰ دلار در هر تن  به فروش می‌رسد.

روزنامه مذکور به نقل از منبع خود همچنین مدعی شده است که امریکا در حال بررسی این موضوع هستند و با مقام‌های مصری تماس گرفته و به آن‌ها خبر داده‌اند که این کشتی‌ها از طریق کانال سوئز به لاذقیه وارد می‌شوند و باید جلوی قاچاق آهن گرفته شود زیرا تهران بهای آن را به صورت نقدی و با ارزهای دشوار دریافت می‌کند. هنوز واکنش رسمی به ادعای روزنامه شرق‌الاوسط در این باره داده نشده و معلوم نیست صحت و سقم خبر تا به چه اندازه صحیح باشد.

خبر را در الشرق الاوسط ببینید.