خودنمایی اعداد در مجمع « سهرمز »

10:49 - 1400/01/21
با برگزاری مجمع سالانه سیمان هرمز با تشریح عملکرد این مجموعه، مدیرعامل از افزایش 8.5 درصدی حجم فروش در یک سال‌سپری‌شده خبر داد.

دنیای بورس: مجمع عمومی عادی سالانه سیمان هرمزگان، با حضور بیش از 92.87 درصد از سهامداران برگزار شد. در ابتدای این مجمع مهدی باشتی؛ مدیرعامل این شرکت، با ارایه گزارشی از عملکرد سالانه هیات‌مدیره تصریح کرد: در سالی که گذشت، کاهش تقاضای سیمان به دلیل رکود اقتصادی سنگین و به تبع آن توقف طرح‌های عمرانی، موجب شد قیمت محصول‌های کارخانه‌های سیمانی کاهش یابد. به گفته وی اما با وجود این، سیمان هرمزگان مانع از کاهش ارزش‌آفرینی برای سهامداران شد و به رکورد تولید ۵ ساله و رکورد تعداد روزهای کاری و بازدهی بیشتر از صنعت سیمان و بازده کل بورس اوراق بهادار و افزایش 8.5 درصدی حجم فروش شرکت دست یافت.

طبق گزارش هیات‌مدیره به مجمع عمومی عادی سالانه، سود ناخالص این شرکت با سرمایه 54.2 میلیارد تومان، در سال مالی منتهی به ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۷ برابر 65.5 میلیارد تومان، سود عملیاتی 53.5 میلیارد تومان و درآمدهای غیرعملیاتی 14.1 میلیارد تومان اعلام شد. در ادامه پس از قرائت گزارش حساب‌های مالی شرکت در سال مالی ۹۷ از سوی نماینده موسسه حسابرسی رایمند، این گزارش به تصویب سهامداران رسید. در این مجمع، سود 100 تومانی برای هر سهم تصویب شد.

علاوه بر این، موسسه حسابرسی شاخص‌اندیشان به‌عنوان حسابرس قانونی و موسسه حسابرسی و خدمات مالی شهود امین، به‌عنوان حسابرس علی‌البدل انتخاب شدند. محمد جمالی حسن‌جانی؛ رئیس مجمع، غزاله تیما ناظر اول، شهرام بابالویان ناظر دوم، مهدی باشتی مدیرعامل و دبیرمجمع، ارغوانی نماینده بورس اوراق بهادار و خان‌محمدی نماینده موسسه حسابرسی رایمند، هیات رئیسه این مجمع را تشکیل دادند.