پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (30 دی)

10:35 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار مرتبط با معاملات آتی زعفران در بورس کالا، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز، سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (30 دی)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار تاثیرگذار بر بازار:

  • روز گذشته نرخ ارز در بازار آزاد روندی صعودی اما آرام را تجربه کرد و دلار آمریکا به 11600 تومان رسید. تا این لحظه از معاملات صبح یکشنبه نرخ قابل اتکایی برای دلار و درهم تهران اعلام نشده است.
  • همانند چند روز اخیر بازار نقدی زعفران روندی باثبات را تجربه می‌کند. به گفته فعالان بازار قائنات قیمت زعفران نقدی در هفته جاری تغییر قابل ذکری را تجربه نکرده است.
  • همانگونه که پیش‌تر از سوی بورس کالا اعلام شد، از امروز قرارداد آتی زعفران نگین تحویل اسفند 97 راه‌اندازی می‌شود. جزئیات بیشتر را اینجا بخوانید.

اطلاعیه های بازار:

تا این لحظه اطلاعیه جدیدی منتشر نشده است.

بازار نقدی زعفران و ارز  (یکشنبه 30 دی)

پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (30 دی)4 

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (یکشنبه 30 دی)

پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (30 دی)4

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (30 دی)3

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (30 دی)13

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (30 دی)12