قرارداد نگین تحویل اسفند راه‌اندازی می‌شود

پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (26 دی)

10:33 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار مرتبط با معاملات آتی زعفران در بورس کالا، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز، سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (26 دی)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار تاثیرگذار بر بازار:

  • روز گذشته بار دیگر نرخ ارز در بازار آزاد با شیبی ملایم افزایش یافت و دلار تهران به قیمت 11500 تومان رسید. صبح امروز نرخ قابل اتکایی برای دلار و درهم در بازار تهران اعلام نشده است.
  • به گفته فعالان بازار قائنات همچنان فضای باثباتی بر معاملات نقدی زعفران حاکم است و تغییر قیمت قابل ذکری نسبت به روز گشته رقم نخورده است.

اطلاعیه های بازار:

  • بر طبق جدیدترین اطلاعیه  بورس کالاقرارداد آتی زعفران نگین تحویل اسفند از روز یکشنبه 30 دی ماه  را‌ه‌اندازی خواهد شد. جزئیات اطلاعیه اخیر را اینجا بخوانید.

بازار نقدی زعفران و ارز  (چهار‌شنبه 26 دی)

پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (26 دی)9

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (چهار‌شنبه 26 دی)

پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (26 دی)0

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (26 دی)10

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (26 دی)14

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (26 دی)6