قرارداد پوشال تحویل اسفند امروز راه‌اندازی می‌شود

پیش‌نگر زعفران آتی دوشنبه (24 دی)

10:31 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار مرتبط با معاملات آتی زعفران در بورس کالا، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز، سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران آتی دوشنبه (24 دی)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار تاثیرگذار بر بازار:

  • در معاملات روز گذشته در بازار آزاد ارز نرخ دلار آمریکا تا نزدیک 12 هزار تومان پیشروی کرد اما از بعد از ظهر روندی نزولی را در پیش گرفت و بار دیگر به محدوده 11 هزار تومان نزدیک شد. صبح امروز نرخ قابل اتکایی برای تهران اعلام نشده اما دلار هرات در قیمت 11120 تومان به فروش رسیده است.
  • پس از افزایس قیمت ها در اوایل هفته، به گفته فعالان بازار قائنات روندی باثبات بر بازار نقدی زعفرانحاکم شده و برخی از انواع زعفران نیز کاهش قیمت محدودی را تجربه کرده‌ اند.
  • بر طبق اعلام بورس کالا امروز قرار است قرارداد آتی پوشال تحویل اسفند راه‌اندازی شود. این قرارداد بدون حد نوسان با دوره پیش گشایش از ساعت 10 تا 10:30 و سپس انجام حراج تک قیمتی راس ساعت 10:30 کار خود را آغاز خواهد کرد.
  • امروز آخرین روز معاملاتی قرارداد نگین تحویل دی ماه است و به تبه این امر بورس کالا آمار مربوط به معاملات حقیقی و حقوقی و موقعیت‌های باز این قرارداد را منتشر نکرده است.

اطلاعیه های بازار:

تا این لحظه اطلاعیه جدید منتشر نشده است.

بازار نقدی زعفران و ارز  (دوشنبه 24 دی)

پیش‌نگر زعفران آتی دوشنبه (24 دی)2

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (دوشنبه 24 دی)

پیش‌نگر زعفران آتی دوشنبه (24 دی)16

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

پیش‌نگر زعفران آتی دوشنبه (24 دی)20

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

پیش‌نگر زعفران آتی دوشنبه (24 دی)20

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران آتی دوشنبه (24 دی)4