پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (23 دی)

10:30 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار مرتبط با معاملات آتی زعفران در بورس کالا، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز، سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (23 دی)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار تاثیرگذار بر بازار:

  • نرخ ارز در بازار آزاد روز گذشته روندی صعود را تجربه کرد و تا محدوده 11750 تومان هم پیشروی کرد اما در اواخر معاملات از این سطوح کمی عقب نشست. صبح امروز هنوز نر قابل اتکایی اعلام نشده است.
  • به گفته فعالان بازار قائنات روز گذشته برخی از انواع زعفران در بازارنقدی با افزایش قمیت مواجه شدند. برخی از معامله‌گران از احتمال تداوم افزایش قیمت‌ها در روزهای آتی سخن به میان می‌آورند.

اطلاعیه های بازار:

تا این لحظه اطلاعیه جدید منتشر نشده است.

بازار نقدی زعفران و ارز  (یکشنبه 23 دی)

پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (23 دی)13

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (یکشنبه 23 دی)

پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (23 دی)15

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (23 دی)9

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (23 دی)1

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (23 دی)14