پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (22 دی)

10:30 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار مرتبط با معاملات آتی زعفران در بورس کالا، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز، سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (22 دی)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار تاثیرگذار بر بازار:

  • روند صعودی نرخ ارز در پایان هفته تداوم یافت و دلار آمریکا در بازار نقدی تهران به قیمت 11250 تومان رسید. صبح امروز نرخ قابل اتکایی برای دلار آمریکا و درهم امارات اعلام نشده است.
  • به گفته فعالان بازار قائنات در اواخر هفته روندی باثبات بر بازار نقدی زعفران حاکم شد و صبح امروز نیز تغییر قیمت قابل ذکری در این بازار روی نداد. انتظار می‌رود در صورت هرگونه تغییر، نرخ های جدید تا بعد از ظهر امروز اعلام شود.

اطلاعیه های بازار:

  • بنابر آخرین اطلاعیه بورس کالا در هفته گذشته پیرامون بازار زعفران، قرارداد آتی زعفران پوشال معمولی تحویل اسفندماه از روز دوشنبه 24 دی ماه قرار است راه‌اندازی شود. اطلاعات تکمیلی در این رابطه را اینجا بخوانید.

بازار نقدی زعفران و ارز  (شنبه 22 دی)

پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (22 دی)7

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (شنبه 22 دی)

پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (22 دی)0

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (22 دی)19

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (22 دی)17

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (22 دی)11