پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (19 دی)

10:28 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار مرتبط با معاملات آتی  زعفران در بورس کالا، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز، سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (19 دی)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار تاثیرگذار بر بازار:

  • با وجود فراز و فرود نرخ ارز در بازار آزاد، نرخ دلار آمریکا در نهایت روز گذشته در محدوده 11 هزار تومان تثبیت شد. صبح امروز هنوز نرخ قابل اتکایی در بازار آزاد اعلام نشده است. دراین میان صرافی ملی روز جاری نرخ فروش دلار را در سطح 10880 تومان اعلام کرده است.
  • به گفته فعالان بازار قائنات پس از افزایش قیمت‌های نقدی زعفران در روز گذشته، روندی باثبات بر بازار حاکم شده و تغییر قیمت قابل ذکری را از عصر دیروز تا این لحظه شاهد نیسیتم.

اطلاعیه های بازار:

تا این لحظه اطلاعیه جدیدی منتشر نشده است.

بازار نقدی زعفران و ارز  (چهار‌شنبه 19 دی)

پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (19 دی)9

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (چهارشنبه 19 دی)

پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (19 دی)19

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (19 دی)1

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (19 دی)0

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (19 دی)0