نوسان محدود فلزات در سایه مذاکرات آمریکا و چین

10:27 - 1400/01/21
در پی بازگشت شلاخص دلار به مدار صعود، بازار فلزات زیر فشار محدودی قرار گرفت و برخی از محصولات معاملاتی این بازار به محدوده منفی خزیدند. در این میان با توجه به افزایش امیدواری فعالان اقتصادی به بهبود روابط تجاری آمریکا و چین،قیمت‌ها  افت ملموسی را تجربه نکردند.
نوسان محدود فلزات در سایه مذاکرات آمریکا و چین

پس از افت شاخص دلار در سه جلسه متوالی، این نماگر در روز جاری وارد محدوده مثبت شد و با افزایشی 0/2 درصدی به 95/8 واحد رسید. آغاز روند شناسایی‌ سود در جفت‌ ارزهای اصلی از دلایل بهبود وضعیت دلار آمریکا به حساب می‌آید. در پی این امر تقاضا برای طلا از سوی استفاده‌کنندگان از ارزها غیر دلاری کاهش یافت.

در این میان با توجه به  افزایش امیدواری‌ فعالان اقتصادی به حصول توافق تجاری میان آمریکا و چین، فلزات پایه با افت قیمت ملموسی مواجه نشدند. مذاکرات تجاری میان این دو کشور هم اکنون در پکن در حال پیگیری است. شب گذشته وزیر بازرگانی آمریکا اعلام کرد که دو کشور می‌توانند به توافق تجاری جامعی دست یابند.

در برهه کنونی هر تن مس در معاملات آتی لندن با افتی 0/1 درصدی در سطح 5908 دلار قرار گرفته و سرب با کاهشی محدود به 1948 دلار رسیده است. آلومینیوم بدون تغییری ملموس در سطح 1858 دلار قرار گرفته و در این میان روی به مختصری ارزان شده و در قیمت 2560 دلار معامله می‌شود.