پیش‌نگر زعفران آتی سه‌شنبه (18 دی)

10:27 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار مرتبط با معاملات آتی  زعفران در بورس کالا، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز، سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران آتی سه‌شنبه (18 دی)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار تاثیرگذار بر بازار:

  • نرخ ارز در بازار آزاد از روز گدشته سیر رو به رشد را تجربه کرد به گونه‌ای که دلار آمریکا به محدوده 11 هزار تومان بازگشت. صبح امروز درهم امارات در قیمت‌های بالاتر از 3 هزار تومان به فروش رسید.
  • به گفته فعالان بازار قائنات قیمت‌های نقدی زعفران از روز گذشته تاکنون روندی صعودی را تجربه کرده و انواع مختلف این محصول با افزایش قیمتی 100 تا 200 هزار تومانی در هر کیلوگرم مواجه شده‌اند.
  • بر طبق اطلاعیه بورس کالا به تاریخ هشتم دی ماه، امروز آخرین روز معاملاتی قرارداد زعفران پوشال تحویل دی خواهد بود. به همین علت اطلاعات مربوط به موقعیت‌های تعهدی باز و آمار حقیقی و حقوقی این قرارداد از سوی بورس کالا ارائه نشده است.

اطلاعیه های بازار:

  • بر طبق جدیدترین اطلاعیه بور سکالا،از روز 29 دی ماه معاملات گواهی سپرده کالایی زعفران نگین تحویل آبان 98 راه‌اندازی خواهد شد. جزئیات اطلاعیه اخیر را اینجا بخوانید.

بازار نقدی زعفران و ارز  (سه‌شنبه 18 دی)

پیش‌نگر زعفران آتی سه‌شنبه (18 دی)20

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (سه‌شنبه 18 دی)

پیش‌نگر زعفران آتی سه‌شنبه (18 دی)2

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

پیش‌نگر زعفران آتی سه‌شنبه (18 دی)9

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

پیش‌نگر زعفران آتی سه‌شنبه (18 دی)20

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران آتی سه‌شنبه (18 دی)6