پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (15 دی)

10:25 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار مرتبط با معاملات آتی  زعفران در بورس کالا، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز، سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (15 دی)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار تاثیرگذار بر بازار:

  • در پایان هفته تغییر اندکی در بازار آزاد ارز رقم خورد و نرخ دلار آمریکا در بازار تهران کمی کاهش یافت. صبح امروز نرخ قابل اتکایی برای دلار امریکا اعلام نشده اما درهم امارات در قیمت2920 تومان معامله شده است.
  • به گفته فعالان بازار قائنات با توجه به آرامش بازار ارز در یک هفته اخیر، روندی باثبات بر بازار نقدی زعفران حاکم شده است. بر این اساس برخی از انواع زعفران دتر روزهای اخیر در قیمت‌هایی پایین تر از اوایل هفته گذشته معامله شده‌اند اما حجم این معاملات پایین بوده و نمی توان آن‌ها را به عنوان مبنایی برای کاهش قیمت کلی در بازار به حساب آورد.

 

اطلاعیه های بازار:

بر طبق آخرین اطلاعیه بورس کالا در هفته گذشته، نماد معاملاتی گواهی سپرده زعفران نگین اتحادیه تعاونی روستای خراسان رضوی (تحویل آبان 98) از روز سه‌شنبه 18 دی ماه صورت می گیرد. جزئیات موضوع مذکور را اینجا بخوانید.

بازار نقدی زعفران و ارز  (شنبه 15 دی)

پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (15 دی)10

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (شنبه 15 دی)

پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (15 دی)13

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (15 دی)6

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (15 دی)14

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (15 دی)2