پیش‌نگر زعفران آتی سه‌شنبه (11 دی)

10:23 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار  مرتبط با معاملات آتی  زعفران در بورس کالا، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز، سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران آتی سه‌شنبه (11 دی)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار تاثیرگذار بر بازار:

  • روز گذشته برای دومین روز متوالی روندی کم‌نوسان در بازار آزاد ارز حاکم بود. به این ترتیب دلار آمریکا در سطوح کمتر از 11 هزار تومان تثبیت شد. درهم امارات نیز در محدوده پایین تر از 3 هزار تومان به فروش رسید.
  • روند باثبات قیمت‌های زعفران نقدی در بازار قائنات کماکان ادامه دارد و به گفته فعالان این بازار،تغییر قیمت قابل ذکری تاکنون رقم نخورده است. ثبات بازار ارز در چند روز اخیر در آرام شدن فضای بازار نقدی زعفران تاثیر شایانی داشته است.

 

اطلاعیه های بازار:

تا این لحظه اطلاعیه جدیدی  منتشر نشده است.

بازار نقدی زعفران و ارز  (‌سه‌شنبه 11 دی)

پیش‌نگر زعفران آتی سه‌شنبه (11 دی)8

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (سه‌شنبه 11 دی)

پیش‌نگر زعفران آتی سه‌شنبه (11 دی)19

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

پیش‌نگر زعفران آتی سه‌شنبه (11 دی)9

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

پیش‌نگر زعفران آتی سه‌شنبه (11 دی)0

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران آتی سه‌شنبه (11 دی)14