پیش‌نگر زعفران آتی دوشنبه (10 دی)

10:22 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار  مرتبط با معاملات آتی  زعفران در بورس کالا، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز، سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران آتی دوشنبه (10 دی)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار تاثیرگذار بر بازار:

  • روز گذشته روندی کم‌نوسان در بازار آزاد ارز حاکم بود و دلار آمریکا در بازار تهران در سطوح کمتر از 11 هزار تومان معامله شد. صبح امروز دلار هرات در قیمت 10800 دلار معامله می‌شود.
  • به گفته فعالان بازار قائنات از روز گذشته تاکنون  قیمت برخی از انواع زعفران روندی نزولی را تجربه کرده‌اند اما زعفران سوپر صادراتی تغییر قیمت ملموسی را تجربه نکرده است.

 

اطلاعیه های بازار:

تا این لحظه اطلاعیه جدیدی  منتشر نشده است.

بازار نقدی زعفران و ارز  (دوشنبه 10 دی)

پیش‌نگر زعفران آتی دوشنبه (10 دی)6

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (دوشنبه 10 دی)

پیش‌نگر زعفران آتی دوشنبه (10 دی)6

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

پیش‌نگر زعفران آتی دوشنبه (10 دی)7

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

پیش‌نگر زعفران آتی دوشنبه (10 دی)6

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران آتی دوشنبه (10 دی)5