پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (9 دی)

10:21 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار  مرتبط با معاملات آتی  زعفران در بورس کالا، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز، سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (9 دی)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار تاثیرگذار بر بازار:

  • با وجود اینکه نرخ دلار آمریکا روز گذشته در بازار آزاد تهران تا نیمه کانال 10 هزار تومانی پایین آمد، در ادامه روندی صعودی را در پیش گرفت و بار دیگر به 11 هزار تومان نزدیک شد. صبح امروز دلار هرات در قیمت 10780 تومان به فروش رسیده است.
  • به گفته فعالان بازار قائنات روندی باثبات در بازار نقدی زعفران حاکم شده و تغییر قیمت قابل ذکری در این هفته تاکنون به ثبت نرسیده است.

 

اطلاعیه های بازار:

  • بورس کالا در جدیدترین اطلاعیه خود شرایط تحویل قراردادهای پوشال دی ماه را اعلام کرد. جزئیات فرآیند مذکور را اینجا بخوانید.

بازار نقدی زعفران و ارز  (یکشنبه 9 دی)

پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (9 دی)5

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (یکشنبه 9 دی)

پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (9 دی)15

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (9 دی)20

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (9 دی)8

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (9 دی)18