پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (8 دی)

10:20 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار  مرتبط با معاملات آتی  زعفران در بورس کالا، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز، سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (8 دی)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار تاثیرگذار بر بازار:

  • در معاملات پایان هفته روندی نزولی نرخ ارز در بازار آزاد تداوم یافت و هر دلار آمریکا در بازار تهران بار دیگر به کمتر از 11 هزار تومان رسید. صبح امروز نرخ قابل اتکایی در بازار اعلام نشده است.
  • به گفته فعالان بازار قائنات در اواخر هفته گذشته روندی باثبات بر بازار نقدی حاکم شد و برخی از انواع زعفران نیز با کاهش قیمت مختصری مواجه شدند. انتظار می‌رود در صورت هرگونه تغییر قیمت، نرخ‌های جدید تا بعد از ظهر امروز اعلام شود.

 

اطلاعیه های بازار:

تا این لحظه اطلاعیه جدیدی منتشر نشده است.

بازار نقدی زعفران و ارز  (شنبه 8 دی)

پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (8 دی)17

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (شنبه 8 دی)

پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (8 دی)9

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (8 دی)1

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (8 دی)8

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (8 دی)17