پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (5 دی)

10:19 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار  مرتبط با معاملات آتی  زعفران در بورس کالا، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز، سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (5 دی)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار تاثیرگذار بر بازار:

  • روز گذشته در بازار آزاد ارز روندی صعودی قابل ملاحظه‌ای را تجربه کرد. برخی خبرها حاکی از صعود قیمت دلار به نزدیکی سطح 12 توامان بود. صبح امروز نرخ قابل اتکایی برای تهران اعلان نشده اما دلار هرات در سطح 11600 تومان معامله می شود. درهم امارات نیز به 3145 دتومان رسیده است.
  • به گفته فعالان بازار پس از افزایش قیمت ملموس زعفران در روز گذشته، هم اکنون روندی باثبات بر بازار این محصول حاکم شده و قیمت‌ها تاکنون تغییر ملموسی را تجربه نکرده‌اند.

 

اطلاعیه های بازار:

تا این لحظه اطلاعیه جدیدی منتشر نشده است.

بازار نقدی زعفران و ارز  (چهار‌شنبه 5 دی)

پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (5 دی)4

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (چهار‌شنبه 5 دی)

پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (5 دی)17

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (5 دی)11

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (5 دی)17

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (5 دی)17