پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (28 آذر)

10:13 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار  مرتبط با معاملات آتی  زعفران در بورس کالا، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز، سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران  آتی چهارشنبه (28 آذر)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار تاثیرگذار بر بازار:

  • روز گذشته در  بازار ارز شاهد افزایش محدود نرخ دلار آمریکا بودیم و این ارز بار دیگر در سطوح بالاتر از 10 هزار تومان معامله شد. صبح امروز نرخ قابل اتکایی برای دلار آمریکا اعلام نشده اما درهم امارات در قیمت 2840 دلار معامله شده است.
  • همانند روزهای اخیر باز هم روندی باثبات در بازار نقدی زعفران حاکم است. بنابر اعلام فعالان بازار قائنات، در روز چهارشنبه نیز تا این لحظه تغییر قیمت قابل ذکری رقم نخورده است.

اطلاعیه های بازار:

  • براساس جدیدترین اطلاعیه بورس کالا، قرارداد آتی زعفران پوشال معمولی تحویل بهمن 97 از روز یکشنبه دوم دی ماه راه‌اندازی خواهد شد و تا 29 بهمن قابل معامله خواهد بود. جزئیات قرارداد مذکور را اینجا بخوانید.

بازار نقدی زعفران و ارز  (چهارشنبه 28 آذر)

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (چهارشنبه 28 آذر)

پیش‌نگر زعفران  آتی چهارشنبه (28 آذر)5

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

پیش‌نگر زعفران  آتی چهارشنبه (28 آذر)19

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

پیش‌نگر زعفران  آتی چهارشنبه (28 آذر)12

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران  آتی چهارشنبه (28 آذر)19