پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (24 آذر)

10:10 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار مرتبط با معاملات آتی  زعفران در بورس کالا، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز،  سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (24 آذر)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار تاثیرگذار بر بازار:

  • پس از افت مقطعی نرخ دلار آمریکا در بازار آزاد به کمتر از 10 هزار تومان در هفته گذشته، روز پنج‌شنبه بار دیگر این ارز در سطوح فراتر از 10 هزار تومان معامله شد. امروز نرخ قابل اتکایی برای دلار اعلام نشده است.
  • فعالان بازار قائنات از ثبات قیمت‌ زعفران در بازار نقدی خبر می‌دهند. به گفته برخی از معامله‌گران از اوسط هفته گذشته تغییر قیمت ملموسی در بازار رقم نخورده است. امروز نیز نرخ جدیدی اعلام نشده اما انتظار می‌رود در صورت تغییر و تحول بازار، نرخ های جدید تا ساعت 14:00 اعلام شود.

اطلاعیه های بازار:

تا این لحظه اطلاعیه جدیدی منتشر نشده است.

بازار نقدی زعفران و ارز  (شنبه 24 آذر):

پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (24 آذر)15

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (شنبه 24 آذر)

پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (24 آذر)2

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (24 آذر)8

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (24 آذر)7

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (24 آذر)13

.