پیش‌نگر زعفران آتی (چهارشنبه 21 آذر)

10:08 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار  مهم مرتبط با معاملات آتی  زعفران در بورس کالاها، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز، سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران آتی (چهارشنبه 21 آذر)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار تاثیرگذار بر بازار:

  • روند نزولی بازار ارز روز گذشته شدت گرفت و نرخ دلار آمریکا در بازار ازاد پس از ماه ها به کمتر از 10 هزار تومان رسید. صبح امروز نرخ قابل اتکایی برای دلار تهران اعلام نشده اما دلار هرات در سطح 9900 توامن معامله شده است.
  • بازار نقدی زعفران وضعیت باثباتنی را پشت سر می‌گذارد و تغییر قیمت ملموسی در بازار قائنات رقم نخورده است. برخی از فعالان بازار معتقدند  که تا زمان به کف نرسیدن نرخ ارز در بازار آزاد، سطح فعالیت در بازار نقدی زعفران پایین خواهد بود و تغییر قیمت شدیدی رقم نخواهد خورد.

اطلاعیه های بازار:

تا این لحظه ازلاعیه جدیدی منتشر نشده است.

بازار نقدی زعفران و ارز  (چهارشنبه 21 آذر):

پیش‌نگر زعفران آتی (چهارشنبه 21 آذر)10

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (چهار‌شنبه 21 آذر)

پیش‌نگر زعفران آتی (چهارشنبه 21 آذر)16

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

پیش‌نگر زعفران آتی (چهارشنبه 21 آذر)4

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

پیش‌نگر زعفران آتی (چهارشنبه 21 آذر)2

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران آتی (چهارشنبه 21 آذر)1