پیش‌نگر زعفران آتی دوشنبه (19 آذر)

10:07 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار  مهم مرتبط با معاملات آتی  زعفران در بورس کالاها، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز،  سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران  آتی دوشنبه (19 آذر)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار تاثیرگذار بر بازار:

  • روز گذشته در بازار آزاد ارز روندی نزولی حاکم شد و دلار آمریکا در آخرین معاملات به کمتر از 12200 تومان رسید. صبح دوشنبه هنوز نرخ قابل اتکایی برای دلار اعلام نشده اما درهم امارات در محدوده 3 هزار تومان در حال معامله است.
  • به گفته فعالان بازار قائنات پس از رشد قیمت روزهای اخیر، روندی باثبات بر بازار نقدی حاکم شده و قیمت‌ها کماکان در سطوح روز یکشنبه قرار دارند. در این میان شنیده می‌شود که عرضه انواع مرغوب‌تر زعفران مانند نگین سوپر در بازار نقدی کمی نسبت به هفته گذشته محدودتر شده است.

اطلاعیه های بازار:

  • بر طبق جدیدترین اطلاعیه بوس کالا با توجه به افزایش قیمت سررسیدهای فعال زعفران در روزهای اخیر، وجه تضمین اولیه پس از اتمام جلسه معاملاتی روز سه‌شنبه 20 آبان به 460 هزار تمان افزایش می‌یابد.

بازار نقدی زعفران و ارز  (دوشنبه 19 آذر):

پیش‌نگر زعفران  آتی دوشنبه (19 آذر)9

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (دوشنبه 19 آذر)

پیش‌نگر زعفران  آتی دوشنبه (19 آذر)7

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

پیش‌نگر زعفران  آتی دوشنبه (19 آذر)20

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

پیش‌نگر زعفران  آتی دوشنبه (19 آذر)1

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران  آتی دوشنبه (19 آذر)19