تحولات بازار ارز در آستانه روز سرنوشت ساز برگزیت

10:07 - 1400/01/21
دلار آمریکا کماکان در واکنش به آمارهای ناامیدکننده منتشر شده از بازار کار این کشور روندی متزلزل را در برابر دیگر ارزهای مطرح جهان تجربه می‌کند. در این میان در آستانه بررسی طرح ترزا می برای خروج از اتحادیه اروپا در پارلمان بریتانیا، سطح احتیاط در میان معامله‌گران افایش یافته است.
تحولات بازار ارز در آستانه روز سرنوشت ساز برگزیت

در پایان هفته گذشته گزارش‌های بازار کار آمریکا منتشر شدو نتایج ضعیف‌تر از انتظار این گزارش‌ها دلار این کشور را در برابر ارزهای مطرح جهان به شدت تضعیف کرد. ارقام مربوط به دستمزد ساعتی و تعداد مشاغل ایجاد شده در ماه نوامبر بسیار ضعیف‌تر از پیش‌بینی ها بود و همین امر منجر به روی‌گردانی معامله‌گران از دلار آمریکا شد. این روند در صبح امروز تداوم یافت و دلار آمریکا در برابر بسیاری از ارزهای مطرح جهان در موضع ضعف قرار گرفت.

در این میان فردا قرار است پارلمان بریتایا طرخ نخست وزیر این کشور برای خروج از اتحادیه اروپا را بررسی کند. با توجه به مخالفت برخی از احزاب بزرگ با این طرح و اختلاف نظر در درون حزب حاکم، احتمال رای نیاوردن طرح ترزا می در پارلمان دور از ذهن نیست امری که در صورت وقوع می‌تواند به تضعیف ملموس پوند و یورو در برابر دلار آمریکا منجر شود. به تبع این امر سطح احتیاط در میانه معامله‌گران به ویژه در جفت ارز پوند- دلار آمریکا افزایش یافته است.

به این ترتیب شاخص دلار تا این لحظه از معاملات روز دو‌شنبه با افتی محدود در سطح 96/4 واحد قرار گرفته است.