پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (17 آذر)

10:05 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار  مهم مرتبط با معاملات آتی  زعفران در بورس کالاها، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز،  سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران  آتی شنبه (17 آذر)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار تاثیرگذار بر بازار:

  •  در بازار آزاد ارز نرخ ها در پایان هفته افزایشی محدود را تجربه کردند و دلار آمریکا به محدوده 11500 تومان رسید. صبح امروز نرخ قابل اتکایی برای دلار آمریکا اعلام نشده اما درهم امارات در محدوده 3100 تومان در حال خرید و فروش است.
  • به گفته فعالان بازار قائنات، معاملات نقدی زعفران روندی باثبات را در برهه کنونی تجربه می‌کند و قیمت‌ها تغییر ملموسی را پشت سرنگذاشته اند.

اطلاعیه های بازار:

تا این لحظه اطلاعیه جدیدی منتشر نشده است.

بازار نقدی زعفران و ارز  (شنبه 17 آذر):

پیش‌نگر زعفران  آتی شنبه (17 آذر)11

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (شنبه 17 آذر)

پیش‌نگر زعفران  آتی شنبه (17 آذر)16

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

پیش‌نگر زعفران  آتی شنبه (17 آذر)3

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

پیش‌نگر زعفران  آتی شنبه (17 آذر)6

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران  آتی شنبه (17 آذر)15