پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (14 آذر)

10:03 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار  مهم مرتبط با معاملات آتی  زعفران در بورس کالاها، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز،  سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران  آتی چهارشنبه (14 آذر)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار تاثیرگذار بر بازار:

  • بازار ارز روز گذشته وضعیت کم‌نوسانی را پشت سرگذاشت و تغییر نرخ ملموسی در این بازار مشاهده نشد. صبح امروز درهم امارات در محدوده 3100 تومان معامله شده و دلار هرات نیز قیمت 11200 توامان رسیده است.
  • با آرام شدن جو بازار ارز، بازار نقدی زعفران نیز روندی باثبات را تجربه می‌کند. به گفته فعالان بازا قائنات قیمت‌های نقدی در این بازار کماکان در سطح پیشین قرار داشته و تغییر قابل ذکری در روز جاری به وقوع نپیوسته است.

اطلاعیه های بازار:

تا این لحظه اطلاعیه جدیدی منتشر نشده است.

بازار نقدی زعفران و ارز  (چهارشنبه 14 آذر):

پیش‌نگر زعفران  آتی چهارشنبه (14 آذر)12

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (چهارشنبه 14 آذر)

 پیش‌نگر زعفران  آتی چهارشنبه (14 آذر)7

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

پیش‌نگر زعفران  آتی چهارشنبه (14 آذر)8

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

پیش‌نگر زعفران  آتی چهارشنبه (14 آذر)16

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران  آتی چهارشنبه (14 آذر)10