قرارداد زعفران نگین بهمن امروز راه‌اندازی می‌شود

پیش‌نگر زعفران آتی دوشنبه (12 آذر)

10:01 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار مهم مرتبط با معاملات آتی زعفران در بورس کالاها، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز، سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران آتی دوشنبه (12 آذر)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار تاثیرگذار بر بازار:

  • همانگونه گه پیش‌تر اعلام شده بود، امروز قرارداد آتی زعفران نگین تحوسل بهمن 97 راه‌اندازی خواهد شد. جزئیات این قرارداد را اینجا بخوانید.
  • پس از افت نرخ ارز در بازار آزاد در چند  روز متوالی، روز گذشته شاهد بازگشت بازار به روند صعودی بودیم. صبح امروز نرخ قابل اتکایی برای دلار تهران اعلام نشده اما دلار هرات در سطح 11750تومان معامله شده است.
  • در بازار نقدی زعفران معاملات کم‌نوسانی در جریان بوده و به گفته معامله‌گران این بازار، قیمت‌های نقدی تغییر قابل ملاحظه‌ای را نسبت به روز گذشته تا این لحظه تجربه نکرده‌‌اند.

اطلاعیه های بازار:

  • بر طبق اعلام بورس کالا با توجه به کاهش قیمت زعفران در سررسیدهای مختلف در روزهای گذشته ، وجه تضمین اولیه قرارداد آتی این محصول پس از پایان جلسه معاملاتی سه‌شنبه 13 آذر به 360 هزار تومان تقلیل می یابد. وجه تضمین اولیه قرارداد نگین نیز 440 هزار تومان کاهش خواهد یافت.

بازار نقدی زعفران و ارز  (دوشنبه 12آذر):

پیش‌نگر زعفران آتی دوشنبه (12 آذر)5

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (‌دوشنبه 12 آذر)

پیش‌نگر زعفران آتی دوشنبه (12 آذر)16

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

پیش‌نگر زعفران آتی دوشنبه (12 آذر)0

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

پیش‌نگر زعفران آتی دوشنبه (12 آذر)17

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران آتی دوشنبه (12 آذر)1