پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (10 آذر)

09:59 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار  مهم مرتبط با معاملات آتی  زعفران در بورس کالاها، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز،  سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (10 آذر)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار تاثیرگذار بر بازار:

  • سیر نزولی نرخ ارز در بازار آزاد در پایان هفته تداوم یافت و دلار آمریکا در بازار تهران به کمتر از 11500 تومان رسید. صبح امروز  نرخ قابل اتکایی برای دلار آمریکا علام نشده اما درهم امارات در نرخ 3120 تومان معامله شده است.
  • با وجود افت نرخ ارز در بازار آزاد و عقبگرد ملموس قیمت ها در بازار آتی زعفران، قیمت های نقدی این محصول در بازار قائنات هنوز دستخوش تغییر قابل ذکری نشده است. قیمت های قابل اتکای جدید تا عصر امروز اعلام خواهد شد.

اطلاعیه های بازار:

  • بر طبق اعلام بورس کالا با توجه به کاهش قیمت زعفران پوشال در سررسیدهای فعال، وجه تضمین اولیه قراردادهای آتی این محصول پس از پایان جلسه معاملاتی یکشنبه 11 آذر به 380 هزار تومان تقلیل می یابد.

بازار نقدی زعفران و ارز  (شنبه 10 آذر):

 پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (10 آذر)18

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (‌ شنبه 10 آذر)

 پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (10 آذر)20

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (10 آذر)3

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (10 آذر)17

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (10 آذر)2