برنامه عرضه شستا در بورس

09:59 - 1400/01/21
مدیرعامل سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با اشاره به اینکه ۲۷۴ شرکت تحت پوشش این مجموعه است، از عرضه ۸۵ درصد دارایی گروه شستا در بورس خبر داد.

شستا: مرتضی لطفی در مورد وضعیت بازدهی شستا تصریح کرد: از این تعداد شرکت، ۹۵ شرکت معادل ۳۵ درصد سودآوری دارند.  به گفته وی حدود ۲۰ درصد شرکت‌ها از سوی دولت رد دین شده، ۱۱۶ واحد احداثی و ۵۴ واحد خریداری شده از سوی شستا درحال فعالیت هستند. همچنین ۳۰ درصد سود شستا از سوی ۵۴ واحد خریداری‌شده تامین می‌شود. به این ترتیب سهم ما در بازار سرمایه معمولا بین ۷ تا ۱۰ درصد در نوسان است. 

لطفی اعلام کرد: همکاران ما در ستاد، مدیران عامل هلدینگ‌ها و شرکت‌ها به‌صورت مستقیم گزارش عملکرد روزانه شرکت را در حوزه تولید، صادرات، عملکرد ماشین‌آلات و در گردش مالی در حوزه صادرات رصد می‌کنند. همچنین اطلاعات همه شرکت‌های ما به‌صورت شفاف روی سامانه کدال قرار گرفته است. 

وی افزود: به منظور شفافیت و پاسخگویی سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی علاوه بر ارائه ۸۵ درصد دارایی‌های خود در بورس، اطلاعات ۱۰۶ شرکت غیربورسی را با تایید بورس و برای آگاهی مردم و رویت عمومی در سامانه کدال منتشر کرد. مدیرعامل سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی گفت: ترکیب اعضای هیات مدیره، سرمایه، سود و زیان، شرکت‌های تحت پوشش با رزومه، نحوه فروش املاک، دارایی‌ها، سبد سهام به تفکیک هلدینگ‌ها و شرکت‌های بورسی و غیر‌بورسی، آیین‌نامه و احکام حقوقی مدیران و شرکت‌های قابل واگذاری نیز برای بررسی بیشتر ارائه شده است.