قرارداد جدید پوشال از چهارشنبه راه‌اندازی می‌شود

پیش‌نگر زعفران آتی دوشنبه (28 آبان)

09:51 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار  مهم مرتبط با معاملات آتی  زعفران در بورس کالاها، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز،  سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران  آتی دوشنبه (28 آبان)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار تاثیرگذار بر بازار:

  • روز یکشنبه بازار آزاد ارز در مسیر صعودی قرار گرفت به گونه‌ای که نرخ دلار با دیگر به کانال 13 هزار تومانی وارد شد اما از عصر دیروز بار دیگر نرخ‌ها سیری رو به افول را تجربه کردند. صبح امروز نیز روند نزولی نرخ‌ها ادامه دارد به گونه‌ای که نرخ دلار هرات به 12 هزار  و 800 تومان رسیده است.
  • در بازار نقدی زعفران روند باثباتی حاکم است و نرخ ها تا این لحظه تغییر ملموسی را تجربه نمی‌کند. به گفته فعالان بازار امکان تغییر نرخ ها تا ظهر امروز وجود دارد اما انتظار نمی‌رود نوسانات رادیکالی را شاهد باشیم.

اطلاعیه های بازار:

  • بر طبق جدیدترین اطلاعیه بورس کالا، قرارداد آتی زعفران پوشال معمولی برای تحویل دی ماه 97 از روز چهارشنبه 30 آبان راه‌اندازی خواهد شد و تا تاریح 18 دی ماه امسال قابل معامله خواهد بود. جزئیات کامل پیرامون راه‌اندازی این قرارداد را اینجا بخوانید.

بازار نقدی زعفران و ارز  (دوشنبه 28 آبان):

 پیش‌نگر زعفران  آتی دوشنبه (28 آبان)4

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (‌ دوشنبه 28 آبان)

پیش‌نگر زعفران  آتی دوشنبه (28 آبان)16 

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

پیش‌نگر زعفران  آتی دوشنبه (28 آبان)7

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

 پیش‌نگر زعفران  آتی دوشنبه (28 آبان)7

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران  آتی دوشنبه (28 آبان)2