پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (27 آبان)

09:51 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار  مهم مرتبط با معاملات آتی  زعفران در بورس کالاها، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز،  سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (27 آبان)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار تاثیرگذار بر بازار:

پس از افت ملموس نرخ ارز در هفته گذشته، از روز شنبه بار دیگر شاهد صعودی شدن نرخ‌ها در بازار آزاد بودیم به‌گونه‌ای که دلار بار دیگر از نیمه کانال 12 هزار تومان فراتر رفت. صبح امروز نیز نرخ‌های محدودی در محدوده بالاتر از روز گذشته اعلام شده که البته چندان قابل اتکا نیست.

فعالان بازار قائنات از صعودی شدن قیمت‌های نقدی برخی از انواع زعفران از عصر روز گذشته خبر می‌دهند. به گفته معامله‌گران، افزایش مجدد نرخ ارز بهانه‌ای برای رشد قیمت‌های نقدی در بازار زعفران بوده است.

اطلاعیه های بازار:

تا این لحظه اطلاعیه جدیدی  منتشر نشده است.

بازار نقدی زعفران و ارز  (یکشنبه 27 آبان):

پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (27 آبان)14 

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (‌ یکشنبه 27 آبان)

 پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (27 آبان)5

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

 پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (27 آبان)1

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

 پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (27 آبان)8

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (27 آبان)16