با آغاز طرح کاهش زمستانی تولید در صنعت فولاد چین

سنگ‌آهن بیش از 2 درصد ارزان شد

09:50 - 1400/01/21
این هفته  در بازارهای جهانی قیمت سنگ آهن افتی بیش از 2 درصد را پشت سرگذاشت. آغاز طرح کاهش زمستانی صنعت فولاد چین در کنار رفع مشکل خط ریلی شرکت BHP در غرب استرالیا در افت قیمت سنگ‌آهن تاثیر شایانی داشت.
سنگ‌آهن بیش از 2 درصد ارزان شد

در اولین روز کاری این هفته سنگ ‌هن افت قیمتی بیش از یک دلار را پشت سرگذاشت. کاهش قیمت محصولات فولادی در بازار داخلی چین در کنار انتشار خبری در زمینه آغاز به کار مجدد خط ریلی حمل سنگ‌آهن  شرکت BHP در غرب استرالیا در عقبگرد قیمت سنگ‌آهن تاثیر شایانی داشت. در روز سه‌شنبه این روند تداوم یافت اما افت قیمت محدودی در بازار مشاهده شد.

روز چهارشنبه شاهد کمبود نسبی عرضه در بازار وارداتی چین بودیم امری که سرانجام قیمت سنگ‌آهن را در مسیر صعودی قرار داد. در روز پنج شنبه با آغاز رسمی برنامه کاهش تولید در صنایع آلاینده چین از جمله صنعت تولید فولاد، جو روانی منفی بر بازار سنگ آهن حاکم شد و این محصول کاهش قیمتی نزدیک به یک یک را پشت سرگذاشت. در روز جمعه معاملات کم حجمی به وقوع پیوست و در خلال این معاملات سنگ‌آهن با رشد قمیتی محدود مواجحه شد.

به گزارش متال بولتن شاخص قیمت سنگ‌آهن 62 درصد در قرارداد سی‌اف‌آر کینگدائو چین در روز جمعه با رشدی 38 سنتی به 75/31 دلار رسید. این محصول در هفته اخیر 2/4 درصد ارزان شد.