پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (23 آبان)

09:48 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار  مهم مرتبط با معاملات آتی  زعفران در بورس کالاها، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز،  سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (23 آبان)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار تاثیرگذار بر بازار:

  • روند نزولی نرخ ارز در بازار آزاد باز هم در روز گذشته ادامه یافت و نرخ دلار به نیمه پایینی کانال 13 هزار تومانی وارد شد. صبح امروز نرخ درهم در محدوده 3600 تومان در نوسان است.
  • فعالان بازار قائنات از کاهش قیمت ‌ها در بازار نقدی خبر می دهند. روند نزولی در بازار آزاد ارز در عقبگرد قیمت‌ها تاثیر شایانی داشته است.

اطلاعیه های بازار:

  • بر طبق جدیدترین اطلاعیه بورس کالاپس از اتمام جلسه معاملاتی روز پنج شنبه 24 آبان وجه تضمین اولیه برابر با 340 هزار تومان تععین می شود. همچنینی مبلغ 40 هزار تومان از وجه تضمین اضافی آزاد خواهد شد. و به این ترتیب وجه تضمین دریافتی بدون تغییرو و باربر با 615 هزار تومان باقی خواهد ماند.

بازار نقدی زعفران و ارز  (چهار‌شنبه 23 آبان):

 پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (23 آبان)2

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (‌ چهارشنبه 23 آبان)

 پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (23 آبان)19

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

 پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (23 آبان)11

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

 پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (23 آبان)8

حمایت و مقاومت مهم :

 پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (23 آبان)9