پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (20 آبان)

09:46 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار  مهم مرتبط با معاملات آتی  زعفران در بورس کالاها، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز،  سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (20 آبان)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار  تاثیرگذار بر بازار:

  • در معاملات روز گذشته شاهد کاهش کم شتاب نرخ فروش ارزهای خارجی در بازار آزاد ارز بودیم. در روز جای هنوز نرخ قابل اتکایی برای دلار و درهم امارات اعلام نشده است.
  • به گفته فعالان بازار قائنات قیمت زعفران نگین در بازار نقدی از روز گذشته روندی نزولی را تجربه می‌کند اما برخی از انواع این محصول مانند سرگل ممتاز با افزایش قیمتی محدود مواجه شده‌اند.

 

اطلاعیه های بازار:

تا این لحظه اطلاعیه جدیدی منتشر نشده است.

بازار نقدی زعفران و ارز  (یکشنبه 20 آبان):

 پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (20 آبان)7

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (‌ یکشنبه 20 آبان)

 پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (20 آبان)20

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

 پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (20 آبان)12

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

 پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (20 آبان)19

حمایت و مقاومت مهم :

 پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (20 آبان)3