پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (19 آبان)

09:45 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار  مهم مرتبط با معاملات آتی  زعفران در بورس کالاها، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز،  سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران  آتی شنبه (19 آبان)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار کلان تاثیرگذار بر بازار:

  • به گفته فعالان بازار قائنات به دلیل تعطیلات چند روز گذشته قیمت‌ها در بازار نقدی روند مشخصی را تجربه نمی‌کنند و انتظار می‌رود قیمت‌های جدید تا عصر امروز مشخص شوند.
  • بازار از در اواخر هفته گذشته روندی نسبتا با ثباتی را تجربه کرد. با از سرگیری معاملات در روز جاری هنوز نرخ قابل اتکایی برای دلار اعلام نشده اما نرخ فروش درهم امارات در سطح 3930 تومان بوده است.

 

اطلاعیه های بازار:

تا این لحظه اطلاعیه جدیدی منتشر نشده است.

بازار نقدی زعفران و ارز  (شنبه 19 آبان):

 پیش‌نگر زعفران  آتی شنبه (19 آبان)13

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (‌ شنبه 19 آبان)

 پیش‌نگر زعفران  آتی شنبه (19 آبان)1

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

 پیش‌نگر زعفران  آتی شنبه (19 آبان)3

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

 پیش‌نگر زعفران  آتی شنبه (19 آبان)19

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران  آتی شنبه (19 آبان)0