پیش‌نگر زعفران آتی سه‌شنبه (15 آبان)

را‌ه‌اندازی قرارداد آتی زعفران پوشال در معاملات امروز

09:44 - 1400/01/21
با پایان یافتن دوره معاملات زعفران نگین آبان در روز گذشته، از امروز قرار است قرار داد زعفران رشته‌ای درجه یک (پوشال معمولی) آذر راه‌اندازی شود. بورس کالا در جدیدترین اطلاعیه خود وجه تضمین اولیه این قرارداد را به میزان 500 هزار تومان اعلام کرد.
را‌ه‌اندازی قرارداد آتی زعفران پوشال در معاملات امروز

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار کلان تاثیرگذار بر بازار:

  • روز گذشته قرارداد زعفران نگین آبان به کار خود پایان داد و از امروز قرار است قرار داد آتی زعفران رشته‌ای درجه یک (پوشال معمولی)  آذر راه اندازی شود. همانگونه‌ که روز دوشنبه گفته شد دوره پیش گشایش این قرارداد از ساعت 10 صبح روز سه‌شنبه به مدت 90 دقیقه در جریان خواهد بود و پس از انجام حراج تک قیمتی در ساعت 11:30، دوره عادی معاملات با اعمال حد نوسان قیمت روزانه ادامه می‌یابد. مشخصات کامل قرارداد جدید را اینجا بخوانید.
  • پس از رشد قیمت ابتدای هفته، در آستانه تعطیلات دو روزه جو آرامی بر بازار نقدی زعفران حاکم شده و به گفته فعالان این بازار قیمت‌ها تغییر قابل ذکری را تجربه نمی‌کنند.

 

اطلاعیه های بازار:

  • بر طبق جدیدترین اطلاعیه بورس کالا وجه تضمین اولیه قرارداد زعفران رشته‌ای درجه یک (پوشال معمولی) در روز جاری برابر با 500 هزار تومان خواهد بود که از این رقم 240 هزار تومان وجه تضمین اولیه و 260 هزار تومان وجه تضمین اضافه است.

بازار نقدی زعفران و ارز  (سه‌شنبه 15 آبان):

 را‌ه‌اندازی قرارداد آتی زعفران پوشال در معاملات امروز0

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (‌ سه‌شنبه 15 آبان)

 را‌ه‌اندازی قرارداد آتی زعفران پوشال در معاملات امروز1

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

 را‌ه‌اندازی قرارداد آتی زعفران پوشال در معاملات امروز15

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

 را‌ه‌اندازی قرارداد آتی زعفران پوشال در معاملات امروز12

حمایت و مقاومت مهم :

را‌ه‌اندازی قرارداد آتی زعفران پوشال در معاملات امروز18