معامله‌گران به پیروزی جمهوری خواهان وزن بیشتری دادند

سایه انتخابات آمریکا بر بازار جهانی ارز

09:44 - 1400/01/21
در حالی که از عصر امروز قرار است انتخابات مجالس نمایندگان و سنای آمریکا برگزار شود، دلار آمریکا نوسانی محدود را در برابر ارزهای مطرح جهان تجربه می‌کند. در این میان رشد ارزش این ارز در برابر ین ژاپن منجر به ورود شاخص دلار به محدوده مثبت شده است.
سایه انتخابات آمریکا بر  بازار جهانی ارز

آخرین نظرسنجی‌ها پیرامون انتخابات آمریکا کماکان حکایت از احتمال در اختیار گرفتن اکثریت مجلس نمایندگان از سوی دموکرات‌ها دارد اما جمهوری خواهان به نظر کار نه چندان دشواری را برای در دست گیری مجدد کنترل سنا پیش‌ روی خود می بینند. در این میان برخی از تحلیلگرلان معتقدند که فعالان بازارهای مالی شانس بالاتری را برای جمهوری خواهان در مورد پیروزی در مجلس نمایندگان متصور هستند. همین امر منجر به افزایش سطح ریسک‌پذیری سرمایه‌گذاران شده و تضعیف ین ژاپن را به همراه داشته است.بسیاری از این تحلیلگران انتظار دارند در صورت پیروزی حزب جمهوری‌خواه در انتخابات، شاخص دلار به روند صعودی خود ادامه دهد.

در این میان شب گذشته وزیران اقتصاد اتحادیه اروپا از ایتالیا خواستند که پیش از مهلت تعیین شده در هفته آینده، بودجه سال 2019 خود را منطبق با قوانین این اتحادیه تنظیم کند اما رم به این درخواست پاسخ مثبت نداد. همین امر منجر به تزلزل یورو شده است.

پس از انتخابات آمریکا، انتشار گزارش فرصت‌های شغلی این کشور را می توان دومین رویداد مهم امروز نامید. این گزارش قرار است ساعت 18:30 به وقت تهران به اطلاع فعالان اقتصادی برسد.

به این ترتیب شاخص دلار تا این لحظه از معاملات روز سه‌شنبه با رشدی 1/0 درصدی به 96/4 واحد رسیده است.