پیش‌نگر زعفران آتی دوشنبه (14 آبان)

09:43 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار  مهم مرتبط با معاملات آتی  زعفران در بورس کالاها، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز،  سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران آتی دوشنبه (14 آبان)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار کلان تاثیرگذار بر بازار:

  • در معاملات امروز رینگ کشاورزی بورس کالای ایران زعفران رشته‌ای بریده ممتاز در قیمت پایه 7600 تومن به ازای هر گرم عرضه خواهد شد. همچنین زعفران رشته‌ای درجه یک پوشال معمولی در قیمت 6800 هزار تومان به فروش خواهد رسید و زعفران درجه یک پوشال مرغوب در قیمت 7300 عرضه خواهد شد.
  • امروز موعد تحویل فیزیکی قرارداد آبان ماه است و طبق اعلام بورس کالا مشتریان تهنا تا ساعت 15:30 زمان دارند  که گواهی سپرده زعفران مورد نیاز خود را خریداری کنند.

اطلاعیه های بازار:

تا این لحظه اطلاعیه جدیدی منتشر نشده است.

بازار نقدی زعفران و ارز  (دوشنبه 14 آبان):

 پیش‌نگر زعفران آتی دوشنبه (14 آبان)13

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (‌ دوشنبه 14 آبان)

 پیش‌نگر زعفران آتی دوشنبه (14 آبان)13

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

 پیش‌نگر زعفران آتی دوشنبه (14 آبان)7

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

 پیش‌نگر زعفران آتی دوشنبه (14 آبان)17

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران آتی دوشنبه (14 آبان)16