پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (9 آبان )

09:40 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار  مهم مرتبط با معاملات آتی  زعفران در بورس کالاها، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز،  سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (9 آبان )

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار کلان تاثیرگذار بر بازار:

  • با نزدیک شدن به موعد دور دوم تحریم‌های خزانه‌داری آمریکا علیه ایران، بار دیگر جو هیجانی بر بازار ارز حاکم شده و دلالان بازا نیز با ارائه نرخ‌های شبانه در صدد بالابردن کاذب نرخ‌ها هستند. همین امر نیز جو نزولی در بازار زعفران را از میان برده و قیمت‌ها در آخرین جلسه معاملاتی در مسیر صعود قرار گرفته‌اند.
  • به گفته فعالان بازار قائنات پس از تعطیلی رو گذشته، هنوز معاملات نقدی در روز چهارشنبه سمت و سوی خاصی نگرفته و قیمت‌های جدیدی در بازار مشاهده نمی‌شود. بر این اساس پیش از ظهر امروز نمی‌توان در مورد صعودی یا نزولی بودن روند قیمت نظر داد.

اطلاعیه های بازار:

بر اساس جدیدترین اطلاعیه بورس کالاس پس از اتمام جلسه معاملاتی پنج شنبه 10 آبان وجه تضمین اولیه قراردادهای آتی زعفران با کاهشی 20 هزار تومانی به 615 هزار تومان خواهد رسید.

بازار نقدی زعفران و ارز  (چهارشنبه 9 آبان):

پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (9 آبان )14

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (‌ چهارشنبه 9 آبان)

 پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (9 آبان )18

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (9 آبان )11

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

 پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (9 آبان )4

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (9 آبان )11