عقبگرد قیمت‌ زعفران در بازار نقدی

پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (6 آبان)

09:38 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار  مهم مرتبط با معاملات آتی  زعفران در بورس کالاها، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز،  سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (6 آبان)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار کلان تاثیرگذار بر بازار:

همانگونه که پیش‌تر عنوان شد از پایان جلسه معاملاتی امروز ششم آبان ماه وجه تضمین اولیه قرارداد آتی زعفران به 635 هزار تومان کاهش می یابد.

روز گذشته نرخ‌ها در بازار آزاد ارز روندی صعودی را تجربه کردند به گونه‌ای که نرخ دلار در برهه‌ای از مرز 14 هزار تومان فراتر رفت اما به سرعت با کاهش هیجان بازار به پایین‌تر از این سطح بازگشت. صبح امروز نرخ فروش درهم امارات در محدوده 3800 تومان قرار دارد.

فعالان بازار قائنات از کاهش مجدد قیمت زعفران نقدی خبر می‌دهند. برخی از انواع زعفران از روز گذشته تاکنون تا 20 درصد افت قیمت را تجربه کرده‌اند. ورود محصول جدید به بازار اصلی‌ترین دلیل عقبگرد قیمت‌ها به شمار می رود.

اطلاعیه های بازار:

تا این لحظه اطلاعیه جدیدی منتشر نشده است.

بازار نقدی زعفران و ارز  (یکشنبه 6 آبان):

پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (6 آبان)9

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (‌ یکشنبه 6 آبان)

 پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (6 آبان)5

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

 پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (6 آبان)15

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

 پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (6 آبان)10

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (6 آبان)7