پیش‌نگر زعفران آتی سه‌شنبه (یک آبان)

09:35 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار  مهم مرتبط با معاملات آتی  زعفران در بورس کالاها، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز،  سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران آتی سه‌شنبه (یک آبان)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار کلان تاثیرگذار بر بازار:

  • همانگونه که پیش‌تر بورس کالا اعلام کرده بود، از پایان جلسه معاملاتی امروز وجه تضمین اولیه در قراردادهای آتی زعفران به 675 هزار تومان کاهش خواهد یافت.
  • فعالان بازار قائنات از ثبات قیمت‌ها در دو روز اخیر خبر می‌دهند. پس از رشد قیمت ابتدای هفته، معاملات کم‌نوسانی در دو روز اخیر در بازار نقدی در جریان است و قیمت ها دستخوش تغییر ملموسی نشده‌اند.

 

اطلاعیه های بازار:

تا این لحظه اطلاعیه‌ جدیدی از سوی بورس کالا منتشر نشده است.

بازار نقدی زعفران و ارز  (سه‌شنبه یک آبان):

 پیش‌نگر زعفران آتی سه‌شنبه (یک آبان)1

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (‌ سه‌شنبه یک آبان)

 پیش‌نگر زعفران آتی سه‌شنبه (یک آبان)4

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

 پیش‌نگر زعفران آتی سه‌شنبه (یک آبان)15

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

 پیش‌نگر زعفران آتی سه‌شنبه (یک آبان)13

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران آتی سه‌شنبه (یک آبان)12