پیش‌نگر زعفران آتی سه‌شنبه (24 مهر)

09:30 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار  مهم مرتبط با معاملات آتی  زعفران در بورس کالاها، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز،  سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران آتی سه‌شنبه (24 مهر)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار کلان تاثیرگذار بر بازار:

فعالان بازار ارز از معاملات کم‌رمق بازار آزاد خبر می‌دهند. بر این اساس شنیده‌می شود که معاملات در پاساژ افشار و سبزه میدان از عصر روز گذشته به حالت نیمه تعطیل درآمده و صبح امروز نیز قیمت قابل اتکایی تا این لحظه اعلام نشده است.

به گفته معامله‌گران بازار نقدی زعفران، قیمت در بازار قائنات در روز گذشته سیری رو به رشد را در پیش گرفته است. به نظر می‌رسد محصول امسال نسبت به سال گذشته کم حجم تر بوده و همین امر به تحریک قیمت‌ها دامن زده است.

اطلاعیه های بازار:

تا این لحظه اطلاعیه جدیدی منتشر نشده است.

بازار نقدی زعفران و ارز  (سه‌شنبه 24 مهر):

 پیش‌نگر زعفران آتی سه‌شنبه (24 مهر)7

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (‌ سه‌شنبه 24 مهر)

 پیش‌نگر زعفران آتی سه‌شنبه (24 مهر)10

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

 پیش‌نگر زعفران آتی سه‌شنبه (24 مهر)1

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

 پیش‌نگر زعفران آتی سه‌شنبه (24 مهر)11

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران آتی سه‌شنبه (24 مهر)19