پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (22 مهر)

09:28 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار  مهم مرتبط با معاملات آتی  زعفران در بورس کالاها، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز،  سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران  آتی یکشنبه (22 مهر)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار کلان تاثیرگذار بر بازار:

به گفته فعالان بازار قائنات، قیمت زعفران در معاملات نقدی از روز گذشته روندی نزولی را تجربه می‌کند. کاهش نوسانات بازار ارز در کنار نزدیک شدن به زمان ورود محصول جدید به بازار، اصلی‌ دلایل افت قیمت‌ها به حساب می آیند.

از روز گذشته بار دیگر روند نزولی بر بازار ارز حاکم شده و در این میان فعالان بازار از کاهش ملموس حجم معاملات خبر می دهند. پس از دستگیری گروهی از اخلال‌گران بازار نقدی در اواخر هفته گذشته، معامله‌گران سطح فعالیت علنی خود را پایین آورده‌اند.

 

اطلاعیه های بازار:

تا این لحظه اطلاعیه جدیدی منتشر نشده است.

بازار نقدی زعفران و ارز  (یکشنبه 22 مهر):

 پیش‌نگر زعفران  آتی یکشنبه (22 مهر)2

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (‌ یکشنبه 22 مهر)

 پیش‌نگر زعفران  آتی یکشنبه (22 مهر)11

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

 پیش‌نگر زعفران  آتی یکشنبه (22 مهر)12

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

 پیش‌نگر زعفران  آتی یکشنبه (22 مهر)9

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران  آتی یکشنبه (22 مهر)0