پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (21 مهر)

09:27 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار  مهم مرتبط با معاملات آتی  زعفران در بورس کالاها، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز،  سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (21 مهر)

 دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار کلان تاثیرگذار بر بازار:

  • در معاملات پایان هفته برخی از فعالان بازار ارز از رسیدن نرخ دلار در بازار آزاد به محدوده 14400 تومان سخن به میان آوردند. صبح امروز نرخ اعلامی برای درهم امارات در سطح 3950 تومان بوده است.
  • در بازار نقدی زعفران کماکان رکود نسبی حاکم است و قیمت‌ها هنوز نسبت به هفته گذشته تغییر قیمتی را به ثبت نرسانده است. به گفته فعالان بازار برداشت عمده زعفران از 25 مهرماه به بعد آغاز خواهد شد و تا پیش از ورود محصول جدید به بازار نمی توان در مورد سمت و سوی قیمت نظر دقیقی ارائه کرد.

اطلاعیه های بازار:

بر طبق اطلاعیه منتشر شده از سوی بورس کالا در هفته گذشت، وجه تضمین اولیه قرارداد آتی زعفران از پایان روز معاملاتی شنبه 21 مهر به 695 هزار تومان افزایش خواهد یافت.

بازار زعفران و ارز داخلی  (شنبه 21 مهر):

نرخ زعفران و ارز در بازار

پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (21 مهر)12

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (‌ شنبه 21 مهر)

 پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (21 مهر)8

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

 پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (21 مهر)10

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

 پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (21 مهر)14

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (21 مهر)10