توافق جدید واگذاری زیرمجموعه بانک‌ها در دولت

09:26 - 1400/01/21
واگذاری برخی شرکت‌های زیرمجموعه بانک‌ها از طریق سازمان خصوصی سازی به طور وکالتی به تصویب رسید.

مهر: مدیران عامل بانک‌ها در نشستی با سرپرست وزارت امور اقتصادی و دارایی درباره تشکیل کمیته‌ای برای تسهیل و تسریع در واگذاری شرکت‌های بانکی به توافق رسیدند.

در این جلسه مقرر شد برای تسهیل و تسریع در واگذاری شرکت‌ها، کمیته‌ای حسب مورد با حضور نمایندگان بانک‌ها، سازمان بورس و اوراق بهادار و معاونت امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد تشکیل شود.

همچنین قرار شد سازمان بورس و اوراق بهادار اقدام‌های لازم را برای تسهیل و تسریع در پذیرش شرکت‌های تحت تملک بانک‌ها در بورس و فرابورس انجام دهد.

موضوع واگذاری برخی شرکت‌های زیرمجموعه بانک‌ها از طریق سازمان خصوصی‌سازی به طور وکالتی و با رعایت قوانین و مقررات مربوط، واگذاری شرکت‌ها از طریق تشکیل صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF)، اقدام برای اخذ مصوبه مراجع ذیربط برای واگذاری‌ها و واگذاری جدی دارایی‌های مازاد مطابق برنامه زمان‌بندی مورد توافق با وزارت اقتصاد از دیگر مصوبه‌های این جلسه بود.

سرپرست وزارت اقتصاد در این نشست از رضایت رییس جمهوری نسبت به گزارش وزارتخانه درباره واگذاری شرکت‌ها و اموال مازاد بانک‌ها در تازه‌ترین جلسه هیات دولت خبر داد و گفت: رییس جمهوری در عین حال سرعت عمل بیشتر نظام بانکی در واگذاری‌ها را خواستار است.