پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (18 مهر )

09:26 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار  مهم مرتبط با معاملات آتی  زعفران در بورس کالاها، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز،  سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران  آتی چهارشنبه (18 مهر )

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار کلان تاثیرگذار بر بازار:

با وجود ثبات نسبی بازار نقدی زعفران، قیمت‌ها در بازار آتی در روزهای اخیر صعودی بوده و علت این امر را می توان تمرکز صرف فعالان این بازار به تحولات بازار ارز نسبت داد. روز گذشته نرخ دلار در بازار آزاد در برهه‌ای به محدوده 15 هزار تومان رسید اما کمی از این سطح عقب‌نشینی کرد. هنوز نرخ قابل اتکایی در روز جاری اعلام نشده است. در این میان فعالان بازار قائنات از عدم تغییر قیمت‌ انوع زعفران نگین در روزهای اخیر خبر می ‌دهند.

اطلاعیه های بازار:

تا این لحظه از روز دوشنبه اطلاعیه جدیدی منتشر نشده است.

بازار زعفران و ارز داخلی  (چهارشنبه 18مهر):

 پیش‌نگر زعفران  آتی چهارشنبه (18 مهر )2

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (‌چهارشنبه مهر)

 پیش‌نگر زعفران  آتی چهارشنبه (18 مهر )10

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

 پیش‌نگر زعفران  آتی چهارشنبه (18 مهر )7

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

 پیش‌نگر زعفران  آتی چهارشنبه (18 مهر )3

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران  آتی چهارشنبه (18 مهر )5