پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (14 مهر)

09:22 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار  مهم مرتبط با معاملات آتی  زعفران در بورس کالاها، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز،  سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (14 مهر)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار کلان تاثیرگذار بر بازار:

در آخرین معاملات بازار آزاد ارز، نرخ‌ها در پایان هفته گذشته باز هم زیر فشار قرار گرفتند و به کمتر از 14 هزار تومان رسیدند. تمرکز اصلی بازار ارز در این هفته بر موضوع بررسی لایحه CFT در صحن علنی مجلس قرار خواهد داشت. صبح امروز درهم امارات در نرخ 3850 تومان به فروش رسیده است.

اطلاعیه های بازار:

تا این لحظه اطلاعیه جدیدی منتشر نشده است.

بازار زعفران و ارز داخلی  (شنبه 14 مهر):

پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (14 مهر)8

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (‌ شنبه 14 مهر)

 پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (14 مهر)12

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (14 مهر)20

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت  صف نشینی  و تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (14 مهر)3

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران آتی شنبه (14 مهر)14