بازار از امروز دو طرفه می‌شود

پیش‌نگر زعفران آتی (چهارشنبه 11 مهر)

09:20 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار  مهم مرتبط با معاملات آتی  زعفران در بورس کالاها، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز،  سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران  آتی (چهارشنبه 11 مهر)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار کلان تاثیرگذار بر بازار:

  • روز سه‌شنبه بازار ارز معاملات بسیار التهابی را تجربه کرد و نرخ‌ها در بازه‌ای وسیع نوسان کردند. تحولات مربوط به لایحهCFT و نحوه دلالت بانک مرکزی در بازار کماکان ابهامات زیادی را پیش روی فعالان اقتصادی قرار می‌دهد و همین امر نیز منجر به هیجانی شدن بازار شده است. روز گذشته اختیارات بانک مرکزی برای دخالت در بازار ارز افزایش یافت. در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی تصویب شد بانک مرکزی مجاز به انتشار اوراق مشارکت ارزی – ریالی باشد. همچنین این نهاد موظف شد تمهیدات و تسهیلات لازم را برای خرید و فروش فوری ارز حاصل از صادرات پتروشیمی و فولاد و دیگر محصولات صادراتی که توسط صادر کنندگان عرضه می شود، در بازار ثانویه ارز فراهم کند.همچنین بانک مرکزی مجوز انجام عملیات بازار را دریافت کرد.
  • فعالان بازار زعفران از نزولی شدن قیمت‌ ها در بازار قائنات خبر می‌دهند. در آخرین معاملات زعفران نگین سوپر صادراتی در قیمت‌‌های  کمتر از 15 میلیون تومان در هر کیلو معامله و زعفران نگین معمولی نیز در قیمت‌ های کمتر از 11 میلیون تومان دست به دست شده است.
  • همانگونه که پیش‌تر اعلام شد، اخذ موقعیت تعهدی فزاینده خرید از امروز بار دیگر برای معامله‌گران مجاز خواهد بود.

اطلاعیه های بازار:

تا این لحظه اطلاعیه جدیدی منتشر نشده است.

بازار زعفران و ارز داخلی  (چهار‌شنبه 11 مهر):

پیش‌نگر زعفران  آتی (چهارشنبه 11 مهر)19

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (‌ چهار‌شنبه 11 مهر)

 پیش‌نگر زعفران  آتی (چهارشنبه 11 مهر)8

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

پیش‌نگر زعفران  آتی (چهارشنبه 11 مهر)11

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به صف نشینی  و تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

پیش‌نگر زعفران  آتی (چهارشنبه 11 مهر)19

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران  آتی (چهارشنبه 11 مهر)14