بازار همچنان یک طرفه است

پیش‌نگر زعفران آتی (دوشنبه 9 مرداد)

09:18 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار  مهم مرتبط با معاملات آتی  زعفران در بورس کالاها، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز،  سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران  آتی (دوشنبه 9 مرداد)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار کلان تاثیرگذار بر بازار:

با فروکش کردن هیجان بازار ارز، شب گذشته نرخ دلار در آخرین معاملات به کمتر از 17 هزار تومان رسید. تا این لحظه از معاملات امروز نرخ قابل اتکایی برای دلار اعلام نشده اما حواله درهم در سطح 4580 تومان قرار گرفته است.

پس از جهش ملموس قیمت در سررسیدهای آتی در هفته گذشته، از روز یکشنبه با بازگشایی بازار روند نزولی بر معاملات حاکم شد. کماکان اخذ موقعیت فزاینده خرید در بازار مقدور نیست.

اطلاعیه های بازار:

تا این لحظه اطلاعیه جدیدی منتشر نشده است.

بازار زعفران و ارز داخلی  (دوشنبه 9 مهر):

پیش‌نگر زعفران  آتی (دوشنبه 9 مرداد)16

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (‌ دوشنبه 9 مهر)

 پیش‌نگر زعفران  آتی (دوشنبه 9 مرداد)15

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

پیش‌نگر زعفران  آتی (دوشنبه 9 مرداد)4

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت یک طرفه بودن بازار و صف نشینی  و تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

پیش‌نگر زعفران  آتی (دوشنبه 9 مرداد)13

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران  آتی (دوشنبه 9 مرداد)15