روند تولید و تحویل محصول‌های « خکاوه »

09:15 - 1400/01/21
سایپادیزل با رشد تولید و فروش انواع محصول‌های تجاری در نیمه نخست سال‌جاری نسبت به سال گذشته، توانست بخشی از برنامه‌های تدوین شده خود در سال ۹۷ را تامین کند. چند روز پیش ولوو؛ شریک سوئدی این مجموعه از قطع همکاری با سایپا دیزل به دلیل تحریم‌ها خبر داده بود.

سایپانیوز: سایپا دیزل در ۶ ماه نخست سال با تولید ۲۰۱۶ دستگاه از انواع محصول‌ تجاری، نسبت به تولید ۱۳۰۴ دستگاه در مدت مشابه سال قبل، رشد ۵۵ درصدی تولید را تجربه کرد. کامیون ولوو FH۵۰۰ با تولید ۹۲۱ دستگاه، بیشترین تیراژ تولید را در بین محصول‌های سایپادیزل در شش ماه نخست سال ۹۷ داشت و پس از آن کامیونت فوتون  8.5 تن با تولید ۳۵۰ دستگاه و کامیونت فوتون ۶ تن خوابدار با تولید ۲۵۰ دستگاه، سهم بالایی از محصول‌های تولیدی این مجموعه صنعتی را به خود اختصاص دادند.

سایپادیزل در ۶ ماه نخست سال‌جاری موفق شد، تعداد ۱۸۳۶دستگاه انواع محصول‌های را به مشتریان تحویل دهد که این آمار نسبت به تحویل ۱۲۱۱ دستگاه در مدت مشابه سال ۹۶، نشان از رشد ۵۲ درصدی تحویل محصول به مشتری دارد.

در نیمه نخست سال۹۷، تعداد ۷۸۲ دستگاه کامیون ولوو FH۵۰۰ به مشتریان تحویل داده شد و پس از این محصول، ۲۰۰ دستگاه کامیونت فوتون ۶ تن خوابدار و ۱۸۷ دستگاه کامیونت فوتون ۸ تن بیشترین تیراژ را در بین محصول‌های تحویل داده شده به مشتریان داشتند.

پیش‌بینی می‌شود، در ۶ ماهه دوم سال‌جاری با تولید کامیون KX به‌عنوان محصول جایگزین ولوو در طرح نوسازی ناوگان حمل‌و‌نقل، تولید و عرضه خودروهای تجاری در سایپادیزل با سرعت بیشتری ادامه یابد.